Takip et, tablet PC Kazan

İK Blog  |  

İş arama, CV hazırlama, iş görüşmesi, kişisel gelişim
gibi konular üzerine İK Blog yazıları...

Başarıya Ulaşmak İçin 3 Önemli Adım

Yazar: Gökhan Gökalan     Tarih: 15/10/2012


Etiketler: başarı, kişisel gelişim

Başarıya Ulaşmak İçin 3 Önemli Adım-Gökhan Gökalan - CVyolla.com


Daha iyi bir işte çalışmak, iyi bir okulda okumak, bir kitap yazmak, zayıflamak. Başarmak istediğiniz şey büyük ya da küçük olsun başarıya ulaşmak tahmin ettiğinizden daha kolaydır.

Başarı için büyük tecrübeler, para ya da şansa ihtiyacınız yok. Başarının yolu küçük adımlarda gizlidir.Hayalinizi gerçekleştirmek, hedeflerinize varmak için ihtiyacınız olan şeyler çok kolay ulaşabileceğiniz bir noktada. Hemen sizin yanınızda:

1) Tutkulu olun
Yapmak istediğiniz her ne ise bunu başarmak için ihtiyacınız olan ilk şey tutkudur. Tutku sizin anahtar kelimenizdir çünkü başarı sadece vazgeçmeyenlerin ulaştığı bir ödüldür. Bunu da sadece yaptığınız ya da yapmak istediğiniz işe olan tutkunuz belirler. Pes etmeden devam edebildiğiniz işler sizi başarıya götürür. Hayalinizdeki şirketlere yaptığınız bir kaç iş başvurusundan sonuç alamadığınızda, diyet yapıp ilk hafta sonunda kilo veremediğinizi gördüğünüzde ya pes edersiniz ya da hedefinizi bilir, oraya ulaşmak için çalışmanız gerektiğini görürsünüz ve tutkunuzun peşinden giderek devam edersiniz.

2) Zaman yaratın
Başarı için zaman paha biçilmez bir değerdir. Eğer yeterli zamanınız var ise her şeyi yapabilirsiniz. Bu yüzden başarmak için yeterli zamanın ne kadar olduğunu bilmelisiniz. İsteklerinizin hemen bugün, hatta şu anda olmasını istiyor olabilirsiniz. Böyle olduğunda gerçekleşmeyen başarılar için kendinizi hayal kırıklığına uğramış hissedersiniz. Fakat başarı için zaman ayırmanız gerekir. Eğer önünüzdeki sınavı geçmek istiyorsanız ona son gün değil her gün çalışmalısınız. Her şeyin bir anda değil küçük anların toplamında oluştuğunu görün ve kendinize gerçekçi zamanlarla hedefler koyun.

3) Korkmayın
Hata yapmaktan korkmayın. Hata yapın. Evet hata yapmak korkulacak bir şey değildir. O sizi başarıya götüren bir eylemdir. Hata yaptınız ya da yapacaksınız. Herkes gibi sizde yere düşeceksiniz. Ve sadece başaranlar gibi tekrardan ayağa kalkacaksınız. Hatalardan ders çıkarttığınız sürece o, sizi başarıya götürecek çok büyük bir güç sağlar. Çünkü takıldığınız engelleri gördüğünüzde yola devam ederken aynı engeller artık sizin için sorun değildir. Bu engellerin sizi nasıl durdurmaya çalışacağını bilir ve onları geçmenin diğer yolunu görürsünüz. Bu yüzden Başarıya ulaşmak için hata yapmaktan korkmayın hata yaptığınızda tutkunuz sayesinde ayağa kalkacak ve devam edeceksiniz.

3 kolay adım. Tutkulu olun, zaman yaratın ve korkmayın. İstediğiniz ne ise bu 3 küçük adım sizin yol göstereniniz. Onlar sizi başarıya doğru ulaştırmak için hemen sizin yanınızdalar. Onlar ücretsiz ve hep sizinle. Sadece onları hissetmelisiniz.

Etiketler: başarı, kişisel gelişimBaşarıya Ulaşmak İçin 3 Önemli Adım-Gökhan Gökalan - CVyolla.com


Yazar hakkında bilgi:
Gökhan Gökalan - CVyolla.com İK Blog sayfasında İnsan Kaynakları makaleleri yazıyor.
Gökhan Gökalan
Blog Yazarı, Yaratıcı İçerik Yönetmeni
http://blog.gokhangokalan.com
www.twitter.com/gokhangokalan

Perakende ve internet sektörlerinde çalıştı. Kişisel gelişim ve motivasyon üzerine kendi blogunu yazıyor.


Yazara ait diğer yazılar:
+ Özgeçmiş oluştururken dikkat edilmesi gereken 6 nokta
+ Başarısızlığın Adımları
+ İşinizin sizi strese sokmasına izin vermeyin
+ Topluluk Önünde İyi Bir Konuşma Yapmak İçin Adımlar
+ Bana Ne
+ Kişisel Markalaşma için Temeli oluşturmak
+ Kariyer Planınızı Çöpe Atın
+ Amacınızı Bulun ve Ona Ulaşın
+ Daha iyi hedefler nasıl alınır?

+ Yazara ait tüm yazıları görüntüle >>


İnsan Kaynakları uzmanlarına ait kariyer hayatına dair yazılar