Takip et, tablet PC Kazan

İK Blog  |  

İş arama, CV hazırlama, iş görüşmesi, kişisel gelişim
gibi konular üzerine İK Blog yazıları...

Dilek Oluklu- Yaratıcı Facebook CV

Yazar: Aydan Çağ     Tarih: 26/11/2012


Etiketler: CV hazırlama, özgeçmiş, yaratıcı CV

Dilek Oluklu- Yaratıcı Facebook CV-Aydan Çağ - CVyolla.com


Yaratıcı CV örnekleri paylaşırken çoğunlukla yurt dışından örnekler veriyoruz. Bugün sizlere son derece başarılı, emek isteyen bir CV örneği tanıtıyor olacağım. Dilek Oluklu'nun hazırlamış olduğu CV oldukça başarılı ve istediği işi kapmasında çok büyük rol oynamış. Fark yaratan, emek veren, kafa patlatan kazanıyor.Dilek Oluklu'nun hikayesi aslında 2012 yılının mart ayında başlıyor. Üniversitede iken Project House'un yöneticileri Serhat Akkılıç ve Cüneyt Devrim'in konuşmacı olarak katıldığı bir seminerde twitter üzerinden ilk adımı atmış. Sosyal medyanın gücü yine ortaya çıkıyor?

Ayrıca Dilek'in sihirli kelimelerini de atlamamak lazım: "What can I do?"/ "Ne yapabilirim?" Sıradan bir CV yollamak yerine düşünmüş ve şimdi anlatacağım CV'yi hazırlayıp, paylamış.

Facebook üzerinden hazırladığı CV için öncelikle bir facebook hesabı açmış ve profini oluşturmaya başlamış. Ve arkadaş listesine kendisini tanıyan, daha doğrusu Dilek ile ilgili anlatacak hikayesi olan 100 kişiyi eklemiş, sonrasında "What can I do?" albümünde kendisini en iyi şekilde anlatacak 100 fotoğraf ve 100 yorum? Bu 100 yorumu Dilek'i tanıyan arkadaşları, ailesi, hocaları, çalışma arkadaşları yazmış.

100 arkadaş, 100 fotoğraf ve 100 yorum bittikten sonra Project House'a Facebook linkini ulaştırmak istemiş ama yetersiz kalacağını düşünerek "What can I do?" / "Ne yapabilirim?" diyerek çok daha yaratıcı bir şey bulmuş. Facebook profilini ajansla paylaşıp katalog / kitap olarak hazırlandıktan sonra Project House'a kargolamış. Sonrasında iş görüşmesine davet edilmiş ve sonrasında işe başlamış.

Dilek'i çok tebrik ediyorum ve umarım sizlere de ilham kaynağı olabilir. CV öyküsünü paylaşmama olanak verdiği için ayrıca kendisine çok teşekkür ederim.

Etiketler: CV hazırlama, özgeçmiş, yaratıcı CVDilek Oluklu- Yaratıcı Facebook CV-Aydan Çağ - CVyolla.com


Yazar hakkında bilgi:
Aydan Çağ - CVyolla.com İK Blog sayfasında İnsan Kaynakları makaleleri yazıyor.
Aydan Çağ
İnsan Kaynakları Uzmanı
aydancag@yahoo.com.tr

Afyon Kocatepe Üniversitesi İşletme Yönetim ve Organizasyon ve Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım mezunu. Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde İşletme Yönetim ve Organizasyon üzerine yüksek lisans sahibi. Şu anda Timur Holding bünyesindeki NEF'te İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalışıyor.


Yazara ait diğer yazılar:
+ İşten Çıkarılmanın En Yaygın 13 Nedeni
+ Yeni Mezunların CV'leri
+ Liderlik Yetkinlikleri Eğitimle Kazanılır Mı?
+ Kadınlarda Kariyer Sonlandırma Nedenleri
+ Modern Özgeçmiş Hazırlama Sanatı
+ Yeni Mezunların CV'leri
+ Mülakatta Adaylar Ne Sorabilir?

+ Yazara ait tüm yazıları görüntüle >>


İnsan Kaynakları uzmanlarına ait kariyer hayatına dair yazılar