Yardım

Sorunuzun cevabını burada bulamazsanız, lütfen bizimle iletişime geçin >>Sık Sorulan Sorular


CVyolla.com nedir?

CVyolla.com, alışılmış kariyer sitelerinden farklı bir sistemle çalışan bir kariyer sitesidir. 2006 yılından beri faaliyet göstermektedir. Hem iş arayanlar hem işverenler için birçok yenilik getirmektedir. Daha pratik ve hızlı bir sistemle iş arayanlarla işverenleri buluşturmayı amaçlamaktadır.

Diğer kariyer sitelerinden farkı nedir?

İş arayanlar için getirdiği 3 yenilik vardır: Birincisi; iş arayanlar, tercihleri doğrultusunda üye firmalara hızlı başvuru yapabilirler. İkinci olarak; CV formu doldurarak kalıba girmek yerine; özgürce kendi hazırladıkları CV'lerini (Word, PDF, JPEG vb. bir formatta) seçtikleri işverenlere yollayabilirler. Üçüncüsü; CV, veritabanına girmekle beraber İK yetkilisinin e-posta adresine de gönderilir. İK yetkilisi, tercihleri doğrultusunda gelen CV'leri daha hızlı inceleyip daha hızlı irtibata geçebilir. İşverenler için getirdiği 3 yenilik de şunlardır: Birincisi; işverenler, aradıkları her pozisyon için ayrı bir ilan ücreti ödemek zorunda kalmazlar. Tek bir üyelik ücreti ile sınırsız sayıda pozisyon için eleman arayabilirler. İkinci yenilik; üyelik kapsamında tüm CVyolla.com veritabanını inceleme şansı bulurlar. Kontör, kredi vb. bir CV sınırlaması yoktur. Üçüncüsü; tercihleri doğrultusunda uygun CV'ler her gün e-posta adreslerine gönderilir. İster e-postaya gelen CV'ler arasından ister veritabanında detaylı arama motoru ile CV inceleyebilirler.

Üyeliğimi nasıl iptal edebilirim?

Üyeliğinizi iptal etmek için lütfen bilgi@cvyolla.net adresine "Üyelik İptali" konulu boş bir e-posta gönderiniz.

Özgeçmişimin istemediğim şirketlere yollanmasını engelleyebilir miyim?

Evet, "Şirket Tercihi" bölümünde özgeçmişinizin yollanmasını istemediğiniz şirketlere ambargo uygulayabilirsiniz.

Özgeçmişimin yollandığından nasıl emin olabilirim?

Sektör ve şehir tercihleriniz sonucunda özgeçmişinizin yollandığı şirket listesi ve e-posta gönderim raporları sunulacaktır.

Özgeçmişimin yollandığı şirket listesini görebilir miyim?

Evet, CV yollanan şirket listesi size raporlanacaktır.

Özgeçmişimi yollarken şehir ve sektör tercihi yapabilir miyim?

Evet, özgeçmişinizi arzu ettiğiniz sektör ve şehirdeki şirketlere yollayabilirsiniz. Üyelerimiz 5 sektör, 8 pozisyon ve 5 şehir seçme hakkına sahiptir.

Bilgisayarımda kayıtlı kendi hazırladığım özgeçmişimi direkt yollayabilir miyim?

Evet, önceden hazırladığınız CV'nizi direkt şirketlere yollayabilirsiniz. Böylece, özgürce hazırladığınız CV'nizi yollayarak kendinizi daha iyi ifade edebilir, daha çok iş görüşmesine davet alma şansı yakalayabilirsiniz.

Özgeçmişim ile birlikte Kapak Mektubu (Ön Yazı) yazmak istiyorum. Bu mümkün mü?

Evet, CVyolla.com üzerinden yollayacağınız e-postaların içeriğinde kapak mektubunuz yer alacaktır. Kapak mektubunuz, CV'nizi tamamlayan önemli bir araçtır. Kendinizi iş görüşmesi öncesi daha iyi ifade etmenizi ve daha çok iş görüşmesine gitmenizi sağlar.

CV bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?

Üye olduktan sonra kullanıcı adınız ve şifrenizle arzu ettiğiniz zaman CV bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Böylece, şirketlere her başvuru yapmak istediğinizde aynı bilgileri tekrar tekrar girmek zorunda kalmazsınız.

Şifremi nasıl değiştirebilirim?

Üye girişi yaptıktan sonra "Kişisel Bilgilerim" bölümünde şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Şirketlere başvurum nasıl ulaştırılacak?

Başvurunuz, şirketlere 2 yolla ulaştırılır: Bir, direkt sizin e-posta adresinizden şirkete e-posta gider; iki, şirkete gönderilen başvuru e-postaları günlük olarak toplanıp her gün şirkete bir e-posta ile CVyolla.com tarafından iletilir. Böylece, şirketlere birebir ve daha etkili bir başvuru yapmış olacaksınız.

CV Gönderim Raporu nedir?

CV Gönderim Raporu, özgeçmişinizin gönderildiği şirketlerin gösterildiği rapordur.

CV ve Kapak Mektubunda yapacağım güncellemeler şirketlere nasıl iletilir?

CV'niz ve kapak mektubunuz seçmiş olduğunuz şirketlere e-posta yoluyla gönderilmektedir. Sistem, üyemizin özgeçmişini bir defa yolladığında gönderim raporunu yayınlamakta ve işlemi tamamlamaktadır. CV'nizde yapacağınız güncellemeleri e-posta ile yollamak yerine şirketlerin kurumsal sayfalarından görüntülemelerine olanak sağlamaktayız. Şirketler, güncellenen CV'leri, her zaman kurumsal sayfalarına girerek görebilmektedir.

Telefon ya da tablette CV yüklerken sorun mu yaşıyorsunuz?

Android için; CV dosyanızı Belgeler > İndirilenler ya da Belgeler > Dropbox klasöründen yükleyebilirsiniz. IOS için; CVyolla.com'u Safari tarayıcısı ile açın. CV dosyanızı Göz At seçeneği ile ya da ICloud Drive klasöründen yükleyebilirsiniz.

Sosyal medyada bizi takip edin!

En güncel iş ilanlarını, eğitimlerimizi, bizden haberleri ilk siz duyun!