Basın Odası

CVyolla.com'un hikayesi

Haber turk.net / 17 Şubat 2009


İnternet girişimcilerinin yeni buluşma adresi olan etohum, yeni ekonomi konusunda bilgi ve fikir sahibi olan ve kendi internet şirketini kurmak isteyenler ile işinde uzman yatırımcıları buluşturmaya devam ediyor.

Kısa bir süre önce 'yatırım yapılabilecek 21 internet girişimi'ni açıklayan etohum, söz konusu girişimler arasında yer alan cvyolla.com adlı kariyer sitesinin kuruluş hikayesinin girişimcileri tarafından anlatılmasına imkân sağlıyor. 'cvyolla.com'un kurucuları Onur Çakır ve Meriç Kul, 19 Şubat Perşembe günü Kadıköy Maçkolik Complex'de yapılacak etohum buluşmasına konuk olarak deneyimlerini katılımcılarla paylaşıyorlar.

Bir kariyer sitesi olan ve iş arayan adayın şirketlere özgeçmişini göndermesi modeliyle çalışan cvyolla.com, İŞKUR belgeli bir kariyer sitesi olduktan sonra iş modelini geliştirmeye başladı. 'Cvyolla.com' şu anda, diğer iş bulma sitelerinden farklı hizmetler vermek ve internet pazarında yer almak üzere çalışmalarına devam ediyor.

Cvyolla.com'un yer alacağı etohum etkinliğine katılmak için Facebook'da yer alan sayfası ziyaret edebiliyor. Web sitesi ile ilgili detaylı bilgiye ise www.cvyolla.com adresi üzerinden ulaşılabiliyor. etohum etkinlikleri hakkında bilgi almak ya da toplantılara katılmak için ise www.etohum.com adresine girilmesi yeterli oluyor.

Yeni ekonomi konusunda bilgi ve fikir sahibi, kendi internet şirketini kurmak isteyen genç girişimcilerle; şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getirmeyi amaçlayan organizasyondur. Başvuru yapanlar arasından seçilecek uygun 30 kişi veya ekip internet girişimciliği eğitimi alacak, bu kişiler iş planlarını hazırlarken kendilerine koçluk ve yönlendirme yapılacaktır. Sonrasında ise katılımcıların, hazırladıkları internet girimciliği iş planlarını bireysel, kurumsal yatırımcı ve şirketlere sunmaları sağlanacaktır. İnternet konusunda yeni iş fikri olan henüz şirketini kurmamış, iş fikrini gerçekleştirmek için şirketini kurmak üzere olan, internet şirketini/yeni girişimi kurmuş, sermaye, yönetim, pazarlama ve diğer desteğe ihtiyacı olan herkes etohum'a başvuru yapabilir.

Tüm Haberler >>

Sosyal medyada bizi takip edin!

En güncel iş ilanlarını, eğitimlerimizi, bizden haberleri ilk siz duyun!