Basın Odası

En dikkat çekici CV kazanacak

Sabah Gazetesi / 19 Ekim 2014

CVyolla.com'un çözüm ortağı ve sponsoru olduğu, bu yıl beşincisi düzenlenen Yeni Asır CV Tasarım Yarışması'nda firmaların en çok dikkatini çekebilecek özgeçmişler yarışacak.

Son yıllarda sık sık CV ve resume kelimelerini duyar olduk. Latince kökenli Curriculum Vitae kelimelerinin baş harfinden oluşan CV özgeçmişten başka bir şey değil. Curriculum Vitae, "hayat yarışı" Fransızca kökenli olan Resume de "özet" olarak Türkçe'ye çevriliyor. Ancak iş başvurularının vazgeçilmezi CV'ler sanki fabrikadan çıkmış gibi birbirinin aynı. Oysa CV'nin bir önemli görevi de işverenin dikkatini çekmek. Eğer dikkat çekemiyorsanız; mükemmel bir geçmişe, iyi eğitimlere ve pek çok özelliğe sahip olmanıza rağmen İK müdürünün masasınını üzerinde duran yüzlerce CV'nin arasında sıkışıp kalıyorsunuz demektir. Bu ihtiyaçtan yola çıkan Yeni Asır, 4 yıldır düzenlediği CV Tasarım Yarışması'nın 5'incisini hayata geçiriyor. Yarışmaya üniversitelerin veya yüksekokulların son sınıflarında okuyan veya yeni mezun olmuş veya mezuniyetinin üzerinden en fazla 5 yıl geçmiş kişiler katılabilecek. Değerlendirme yapılırken yüzde 60 tasarıma, (görsel çekicilik ve orijinallik) yüzde 40 içeriğe (yazım kurallarına uygunluk, ikna edicilik) dikkat edilecek. 6 Aralık 2014 gece yarısı sona erecek başvuruların sonucunda kazananlar 15 Aralık'ta İzmir Kaya Termal Otel'de ödüllendirilecek. Yarışmaya katılım için CV'lerin basvuru2014@cvtasarimyarismasi.com adresine e-posta yoluyla gönderilmesi gerekiyor.

CVyolla.com'un çözüm ortağı ve sponsoru olduğu, bu sene 5.si düzenlenen Yeni Asır CV Tasarım Yarışması'na başvurular alınmaya başladı. Son başvuru tarihi 6 Aralık 2014.

Haberin tamamı için: http://isteinsan.sabah.com.tr/haberler/2014/10/19/en-dikkat-cekici-cv-kazanacakTüm Haberler >>

Sosyal medyada bizi takip edin!

En güncel iş ilanlarını, eğitimlerimizi, bizden haberleri ilk siz duyun!