Basın Odası

etohum girişimcileri öğrencilerle buluşuyor!

Marketing Türkiye / 28 Nisan 2009

etohum girişimcileri üniversitelilerle buluşuyor!

etohum'un belirlediği '21 internet girişimi' arasında yer alan Ideshot.com, Cvyolla.com, Kimgelsin.com ve Sunumax.com sitelerinin kurucuları, Beykent Üniversitesi öğrencileri ile buluşuyor. 29 Nisan günü üniversitenin Ayazağa Kampusu'nda düzenlenecek panelde, girişimcilerin yaptıkları ve yapacakları işler öğrencilerle paylaşılıyor.

Yeni ekonomiyle ilgili bilgi ve iş fikri sahibi olan girişimcilerle, bu konuda yatırım yapabilecek şirket ve profesyonelleri buluşturan etohum tarafından belirlenen "yatırım yapılabilecek 21 internet girişimi"nden 4'ü Beykent Üniversitesi'ne konuk oluyor! 29 Nisan Çarşamba günü Beykent Üniversitesi Ayazağa Kampusu'nda düzenlenecek bir panel Ideshot.com, Cvyolla.com, Sunumax.com ve Kimgelsin.com sitelerinin kurucularını öğrencilerle bir araya getiriyor.

Panelistlerinin Ideshot.com kurucuları Metin Kahraman ve Harun Pekşen, Cvyolla.com'un kurucu ortağı Onur Çakır, Kimgelsin.com'un kurucu ortağı Mohaç Yücel ve Sunumax.com kurucularından Sadık Kocabaşa'nın oluşturduğu etkinlikte girişimcilerin bugüne kadar yaptıkları işler ve geleceğe dair hedefleri anlatılıyor. Ayazağa Kampusu Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek panel saat 12:00'da başlıyor.

Söz konusu internet siteleri hakkındaki detaylar ise şöyle:

Cvyolla.com

Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nde aynı bölümde okuyan sonrasında ise yurtdışında yüksek lisans eğitimlerini tamamlayan Onur Çakır ve Meriç Kul'a ait bu proje, bir kariyer sitesi olmakla beraber iş arayan adayın şirketlere özgeçmişini göndermesi modeliyle başlıyor. Kendi fikirlerini hayata geçirmek üzere işlerinden ayrılan Çakır ve Kul, cvyolla.com İŞKUR belgeli bir kariyer sitesi olduğunda ise bu iş modelini geliştiriyorlar. Cvyolla.com, şu anda, diğer iş bulma sitelerinden farklı hizmetler vermek ve internet pazarında yer almak üzere çalışmalarına devam ediyor.

Ideshot.com

İnternet sektöründe birçok firmada çalışan Metin Kahraman ve Harun Peşken, ilk olarak Angelabs A.Ş. isimli bir şirket kuruyor. 2008 yazında ise iki ortak, şirketlerin yeni fikir geliştirme ihtiyaçlarının internet üzerinde yeterince karşılanmadığını düşünüyor. Bunun sonucunda da tüketicilerin aldıkları ürün ve hizmetler ile ilgili yenilikçi fikir ve önerilerini toplayıp markalara ileten ve bu sayede karşılıklı iletişimi güçlendirmeyi hedefleyen bir iş modeli hayata geçiriliyor. Bugün ideshot.com, yeni ve nitelikli fikirlerini sunan marka danışmanları ile platformda yer alan markalar arasında etkileşimli bir ortam oluşturuyor.

Kimgelsin.com

Kendi konularında uzmanlaşmış, bunun yanı sıra müzikle de profesyonel olarak ilgilenen Mohaç Yücel, Ceren Yücel, Selçuk Uzun ve Volkan Çınar, internet üzerindeki ihtiyaçları yakından analiz ederek kimgelsin.com'u kuruyorlar. Ağırlıklı olarak müzik etkinliklerine dair haberlerin alınmasını ve söz konusu etkinlikler için talep yaratılmasını sağlayan kimgelsin.com, müzisyenler hakkında detaylı bilgi de içeren ve geniş bir yaş skalasına hitap edebilen bir iş modeli olma niteliği taşıyor.

Sunumax.com

1986 doğumlu Sadık Kocabaşa ve 1990 doğumlu Cem Kocabaşa kardeşler tarafından kurulan sunumax.com, televizyon sunucusu gibi bir karakterin, sitelerde hareketli olarak ilgili sitenin hedef kitleye anlatmasını sağladığı bir iş modeli niteliği taşıyor. Geliştirdikleri bu teknolojiyle kısa sürede birçok kurumsal firmaya hizmet veren Kocabaşa kardeşler, yarı yapay zekayla online karakterlerin konuşması veya sitelerin içinde belli komutlara göre iletişime geçmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

etohum etkinlikleri hakkında bilgi almak ya da toplantılara katılmak isteyen girişimcilerin www.etohum.com adresine girmeleri yeterli oluyor. Tüm Haberler >>

Sosyal medyada bizi takip edin!

En güncel iş ilanlarını, eğitimlerimizi, bizden haberleri ilk siz duyun!