Üyelik Sözleşmesi ve KVKK Aydınlatma Metni

Bu sözleşme, CVyolla.com'un genel ve yasal sorumluluklarını içerir. Sitemizi kullanmadan önce aşağıda yazılanları lütfen dikkatlice okuyunuz. Bu siteyi ziyaret ederek, bireysel veya kurumsal üye olarak burada yazılı olan koşulların tümünü kabul ettiğinizi ve bu siteyi bu koşullar dışında bir amaç için kullanmayacağınızı kabul etmektesiniz.

CVyolla.com, bu sözleşmede belirtilen hizmet koşullarını dilediği zaman değiştirebilir. Bu sebeple siteyi her ziyaretinizde bu sözleşmeyi tekrar okumanızı öneririz.

Kullanım Koşulları
CVyolla.com, iş arayan adayların özgeçmişlerini işverenlere ulaştırmalarını sağlayan bir sistemdir. TGM İnsan Kaynakları Tic. Ltd. Şti. (Mersis No: 0843026336600013) bünyesinde, Türkiye İş Kurumu 311 numaralı izin belgesi ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı Türkiye İş Kurumu kanunu gereği, iş arayanlardan herhangi bir ücret talep etmez.

Kullanıcı Tipleri
CVyolla.com çalışanları dışında üç çeşit kullanıcı tipi mevcuttur: ziyaretçiler, bireysel (iş arayan) üyelik ve kurumsal üyelik.

Ziyaretçi
Ziyaretçiler, CVyolla.com'a henüz üye olmamış ya da üye girişi yapmamış kullanıcılardır. Tüm kullanıcılar, bu sözleşmede yazılı koşullara uymakla yükümlüdür.

Bireysel Üyelik
İş arayan adayın CVyolla.com'un sunduğu hizmetlerden faydalanmak için siteye üye olması gerekir. Çalışmak istediği sektör, şehir ve pozisyon tercihleri doğrultusunda kurumsal üyeler listelenir. Özgeçmişi ve kapak mektubu, seçtiği kurumsal üyelere, e-posta yoluyla ve CVyolla.com veritabanı üzerinden ulaştırılır.

CVyolla.com, veritabanında bulunan aday bilgilerinin içeriğinden sorumlu tutulamaz. Aday bilgilerinin içeriği ile ilgili risk adayın kendisine aittir.

İş arayan aday, CVyolla.com'a üye olurken veya üyeliğini güncellerken yanlış ya da yanıltıcı bilgi vermeyeceğini, bir başkasının kişisel bilgilerini kendi kişisel bilgileri gibi kullanmayacağını, verdiği tüm bilgilerden tamamen kendisinin sorumlu olduğunu, bu bilgilerin ve özgeçmişinin seçeceği kurumsal üyelere yollanması konusunda aşağıdaki koşulları okuduğunu ve kabul ettiğini beyan eder.

Bireysel Üye; Elektronik İleti Onayı ve Reddetme Hakkı
İş arayan aday, CVyolla.com'a kaydolurken geçerli bir e-posta adresi girer. Bu e-posta adresi aynı zamanda adayın siteye şifre ile giriş için kullandığı kullanıcı adıdır. Aday, istediği zaman bu e-posta adresini değiştirebilir. CVyolla.com'un bu e-posta adresi üzerinden adaya; üyelik bilgilerini gönderme, iş arama sürecine yardımcı olacak şekilde iş ilanlarını gönderme, yenilikler ile ilgili bildirim yapma ve adayın üyelik amacı dışına çıkmamak kaydıyla adayla iletişim kurma hakkı bulunmaktadır. Aday, bu Sözleşme'yi kabul ederek, aksine bir talebi olmadığı sürece CVyolla.com'un kendisiyle yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan eder. Aday, istediği zaman şifre ile giriş yaptığı hesap ayarları üzerinden ya da kendisine gönderilen e-postada yer alan "Listeden çıkmak istiyorum" linkini kullanarak e-posta listesinden çıkabilir. Talebin ulaşmasını müteakip en geç üç iş günü içerisinde CVyolla.com adaya e-posta gönderimini durdurur.

Aday, CVyolla.com'a kaydettiği özgeçmişinde telefon numaralarını ve farklı e-posta adreslerini de belirtebilir. Adayın iş başvurusu yaptığı üye firmalar, adayla telefon numarası ya da e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilir. Aday, istediği zaman özgeçmişini güncelleyerek telefon numaralarını ya da e-posta adreslerini değiştirebilir.

Kurumsal Üyelik
İki tip kurumsal üyelik vardır: Standart üyelik ve Platin üyelik.

Standart Üyelik
İşveren yetkilisi, CVyolla.com'daki firma üyelik formunu doldurarak Standart üye olur. Firma üyelik formunda firma adını, CV'leri almak istediği e-posta adresini ve eleman ihtiyacı olan sektör ve şehir bilgilerini girer. Üyelik bilgileri CVyolla.com tarafından kontrol edilip onaylanması durumunda işveren, Standart Üye olarak firma veritabanına kaydolur. Standart üyelik ücretsiz ve süresizdir. İşveren üyeye CVyolla.com tarafından otomatik bir şifre tanımlanır ve kendisine e-posta yoluyla bildirilir. İşveren üye, istediği zaman şifresini değiştirebilir.

CVyolla.com, Standart üye firmaya sektör-pozisyon ve şehir tercihlerine uyan ve yeni kaydolan aday CV'lerini her gün e-posta ile yollar. Standart üyeler, sadece adayların özet bilgilerini görüntüleyebilir. CVyolla.com'daki iş arayan adaylar hakkında fikir sahibi olur. Detaylı özgeçmişleri ve adayların iletişim bilgilerini görüntülemek için işverenin Platin Üyelik satın alması gerekir.

Platin Üyelik
Süre bazlı farklılık gösteren Platin Üyelik paketlerimiz vardır. Bu paketlerin arasındaki tek farklılık süresidir. İçerik olarak tüm paketler aynı özelliklere sahiptir.

Platin üyeler, sektör-pozisyon ve şehir tercihleri doğrultusunda her gün e-posta adreslerine gönderilen adayların CV'lerini detaylı olarak inceleme hakkına sahiptir. Ayrıca, kullanıcı adı (e-posta adresi) ve şifreyle CVyolla.com İşveren sayfasına giriş yaptıklarında her gün e-posta ile gönderilen tüm aday CV'leri "Aday Başvuruları" sayfası altında arşivlenir. E-postaları silmiş olsalar dahi, son 1 yıl içinde firmalarına başvuran tüm adayların CV'leri bu sayfada arşivlenir.

Platin üyeler, sadece kendilerine başvuran adayları değil, tüm CVyolla.com veritabanını inceleme hakkına sahiptir. "Tüm CV Bankası" sayfasındaki detaylı arama motoru ile istedikleri kriterlere göre CVyolla.com veritabanı içinde sınırsız arama yapabilirler ve sınırsız CV inceleyebilirler.

Platin üyeler, Platin üyeliği süresince sınırsız CV inceleme hakkına sahiptir. Platin üyelik süresi dolduğu andan itibaren, adaylar önceden başvuru yapmış olsa dahi, adayların sadece özet bilgilerini görüntüleyebilirler, iletişim bilgilerini ve detaylı özgeçmişlerini görüntüleyemezler.

Kurumsal üye olarak müracaat eden işverenler, bu sözleşmede yazılı koşulları kabul etmektedirler. İşverenler, CVyolla.com'a üye olarak, adayların iş başvurularını kabul edecekleri bir e-posta adresini CVyolla.com ile paylaşmaktadırlar. Kurumlar yanlış ya da yanıltıcı bilgi vermeyeceklerini, verecekleri bilgilerin yürürlükte olan yasal düzenlemelere uygun olacağını ve bunlardan doğacak hukuki ve cezai ihtilaflardan tek sorumlu olacaklarını kabul etmektedirler. Ayrıca, kuruma verilen şifrelerin izinli izinsiz her türlü kullanımından ve bu kullanım sonucu doğacak hukuki ve cezai ihtilaflardan tek sorumlu kurumların kendisidir.

CVyolla.com, sadece iş arayan üyelerin özgeçmişlerini işveren üyelere yollamaktadır. Adayların özgeçmişinin şirketlere ulaşmasından sonra şirket ve aday arasındaki görüşmelerden ve görüşme sonucundan CVyolla.com sorumlu değildir. Kurumsal üyelerle, iş arayan üyeler arasında yaşanan sorunlarla ilgili CVyolla.com hiçbir yükümlülük kabul etmez.

Kurumsal Üye; Elektronik İleti Onayı ve Reddetme Hakkı
Eleman arayan firma, CVyolla.com'a kaydolurken geçerli bir e-posta adresi girer. Bu e-posta adresi aynı zamanda firmanın siteye şifre ile giriş için kullandığı kullanıcı adıdır. Firma, istediği zaman bu e-posta adresini değiştirebilir. CVyolla.com'un bu e-posta adresi üzerinden firmaya; üyelik bilgilerini gönderme, tercihlerine uygun aday CV'lerini ve iş başvurularını gönderme, kurumsal üyelik fiyatları, kampanyaları ve site ile ilgili yenilikler hakkında bildirim yapma ve firmanın üyelik amacı dışına çıkmamak kaydıyla firmayla iletişim kurma hakkı bulunmaktadır. Firma, bu Sözleşme'yi kabul ederek, aksine bir talebi olmadığı sürece CVyolla.com'un kendisiyle yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan eder. Firma, istediği zaman şifre ile giriş yaptığı hesap ayarları üzerinden ya da kendisine gönderilen e-postada yer alan "Listeden çıkmak istiyorum" linkini kullanarak e-posta listesinden çıkabilir ya da iş başvurularının her gün liste halinde tek bir elektronik ileti olarak gelmesini talep edebilir. Talebin ulaşmasını müteakip en geç üç iş günü içerisinde CVyolla.com firmaya e-posta gönderimini durdurur.

İŞKUR Dönem Raporları
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu'na göre CVyolla.com, işe yerleştirdiği elemanların bilgilerini üçer aylık dönemler halinde Türkiye İş Kurumu'na bildirmek durumundadır. Bu sebeple CVyolla.com, Platin Üye olan işverenlerden ve iş arayan adaylardan işe yerleştirmeyle ilgili bilgileri isteme hakkına sahiptir.

Üyelik Güncelleme
CVyolla.com, üyelerine her an üyelik bilgilerini güncelleme ve değiştirme imkanını vermektedir.

Üyelikten Vazgeçme
CVyolla.com üyeleri istedikleri her an kayıtlarını silme ve üyeliklerini sona erdirme hakkına sahiptirler.

Üyelik Kısıtlanması veya İptali
Bu sözleşmede yazılı olan koşullara uyulmaması ya da üyelik bilgilerinin doğrulanamaması halinde CVyolla.com, haber vermeden söz konusu üyenin hizmetlerden faydalanmasını, üyelik bilgilerine ulaşmasını, üyelik bilgilerini değiştirmesini ya da silmesini engelleme veya üyeliğini tamamen iptal etme haklarını saklı tutar.

Tüm Kullanıcılar İçin Geçerli Yükümlülükler
Tüm kullanıcılar CVyolla.com'u kullanarak;

CV Gönderimi
CVyolla.com, iş arayan üyesinin CV'sini seçtiği işveren üyelere e-posta yolu ile gönderir ve "Gönderim Raporu"nda bu firmaları raporlar.

Ancak şirketlerin özgeçmişi değerlendirmeye almaması veya şirketin kendi sistemsel hatası yüzünden özgeçmişin kendisine ulaşmaması durumunda sorumluluk CVyolla.com'a ait değildir.

Telif Hakları
CVyolla.com'un içeriğinde bulunan tüm yazılımların, kodların, tasarımların, logoların, yazıların, grafiklerin, fotoğrafların, resimlerin ve fikirlerin her hakkı saklıdır. Sitede yer alan herhangi bir malzeme izinsiz kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, iletilemez, dağıtılamaz, başka bir sitede yayınlanamaz veya link verilemez.

Diğer Sitelere Olan Bağlantılar
CVyolla.com üzerinde yer alan herhangi bir bağlantıdan başka bir siteye bağlandığınızda CVyolla.com'dan tamamen çıkmış sayılırsınız. Bu bağlantıların CVyolla.com sitesinde bulunması CVyolla.com tarafından onaylandıkları anlamına gelmez. CVyolla.com, bağlantının yönlendirdiği sitenin içeriğinden ve kullanım sözleşmelerine uyulmaması durumunda doğacak sonuçlardan sorumlu değildir. Ziyaret ettiğiniz her sitenin kullanım sözleşmesini dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Bilgilerin Doğruluğu ve Yasalara Uygunluğu
CVyolla.com iş arayan ve işverenlerin doldurduğu üyelik bilgilerinin içeriğinden sorumlu değildir. Bu bilgilerin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmez. Bu bilgilerle ilgili tek sorumlu bilginin kaynağı olan kurum ya da bireydir. CVyolla.com aracılığıyla bir kullanıcının diğer bir kullanıcı ile kuracağı iletişimlerde (bireysel ya da kurumsal) bilgilerin doğruluğu, güvenilirliği ve yasalara uygunluğu konusunda CVyolla.com garanti vermez. Bilgilerin yasadışı olması durumunda, iletişim esnasında ya da sonrasında meydana gelebilecek herhangi bir anlaşmazlıkta ve bunun gibi durumlarda CVyolla.com hiçbir sorumluluk kabul etmez. Sorumluluk ilgili taraflardadır.

Sitenin Kullanımından Doğacak Zararlar
CVyolla.com, sitede herhangi bir virüs ya da tehlikeli unsur olmadığını garanti edemez. Sitenin kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar için sorumluluk kabul etmez. CVyolla.com, bu sitede sunulan herhangi bir belge, hizmet veya bilginin sanal ortamda veya dışarıda kullanımı esnasında çıkabilecek sorunlardan ve doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz.

Güncelleme
Site içeriğini önceden haber vermeksizin değiştirme veya bakım maksadıyla geçici olarak kapatma hakkı CVyolla.com tarafından saklı tutulmaktadır. Sitede yapılmış olan herhangi bir değişiklik sizi etkilerse, ne yapmanız gerektiği e-posta yolu ile size bildirilecektir.

Gizlilik Prensipleri
CVyolla.com, üye bilgilerinin gizliliğine ve güvenliğine büyük önem vermektedir. Bu sebeple, üye bilgileri veri tabanını barındıran servis sağlayıcısı son teknoloji kullanılarak "güvenlik duvarları" ile korunmaktadır.

Kişisel Verilerin Korunması
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel veriler; veri sorumlusu olarak CVyolla.com (TGM İnsan Kaynakları Tic. Ltd. Şti.) tarafından toplanır, korunur ve işlenir. Kişisel verilerin gizliliği ve güvenliği esastır.

Toplanan kişisel veriler;

Bu konudaki detayları ve veri politikamızı "Kişisel Verileri Koruma Kanunu Aydınlatma Metni"nde bulabilirsiniz.

Teknik Bilgiler
Üyelerin verdiği kişisel bilgiler dışında CVyolla.com'u ziyaret ettikleri sırada elde edilecek kimi teknik bilgiler de vardır: IP adresi, sunucu, siteye bağlanma zamanları, internet servis sağlayısı (ISP) gibi... Bu bilgiler teknik sorunları hızlı ve kolay giderebilmek için kaydedilir. Bu bilgiler de, üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

Özgeçmiş Bilgileri
Özgeçmiş bilgilerinin hangi koşullarda ve kimlerle paylaşılacağı açıklanmaktadır:

Özgeçmiş Yollanacak şirketlerle;
İş arayan üyenin kendi rızasıyla doldurduğu ve önceden kendi hazırladığı özgeçmiş bilgileri seçtiği işveren üyelere e-posta yoluyla yollanır. Ayrıca, işveren Platin üyeler CVyolla.com veritabanında arama yaparak da özgeçmiş bilgilerini görüntüleyebilir. İş arayan üyenin ambargo koyduğu işverenler özgeçmiş bilgilerini göremez.

İş arayan üye, bunun dışındaki kişisel bilgilerini kendi isteğiyle işverenlerle paylaşırsa, CVyolla.com sorumluluk kabul etmez.

Servis sağlayıcısıyla;
CVyolla.com veritabanları ve site yazılımı, servis sağlayıcısı şirketin sunucularında konumlandırılmaktadır. Servis sağlayıcısı şirket, bu bilgileri hiçbir şekilde başka amaçlar uğruna kullanamaz, başkalarıyla paylaşamaz, satamaz veya kiralayamaz. CVyolla.com ile imzaladığı Gizlilik Anlaşması gereğince bu yükümlülük altına girmiştir.

Diğer internet siteleriyle;
CVyolla.com'da diğer bazı internet sitelerine linkler bulunmaktadır. Bu linkler vasıtasıyla gidilen internet sitelerinin gizlilik sözleşmeleri CVyolla.com'unkinden farklıdır ve CVyolla.com hiçbir şekilde orada oluşan sorunlar için sorumluluk kabul etmez; o sitelerin güvenlik ve gizlilik sözleşmeleri için garanti vermez.

Yasal soruşturma talebi amacıyla;
Herhangi bir yasal soruşturma durumunda CVyolla.com, üye bilgilerini kanunlar çerçevesinde ilgili mercilerle paylaşmakla yükümlüdür.

CVyolla.com'un başka bir şirkete satılması veya başka bir şirketle ortak olması durumunda;
CVyolla.com bir başka şirket veya şirketler tarafından satın alınırsa veya bir başka şirketle veya şirketlerle ortaklık kurarsa, tüm bilgileri diğer şirket veya şirketlerle paylaşma hakkını gizli tutmaktadır.

Şifre Koruması
CVyolla.com üye bilgilerinin gizliliğini korumak amacıyla kişisel ya da kurumsal bilgilerin yer aldığı bölümlere yalnızca şifre ile girilmesine izin vermektedir. Sistem, aynı kullanıcı adı ve şifreyle iki kişinin aynı anda sisteme giriş yapmasına izin vermemektedir. Şifrenin gizliliği üyenin sorumluğundadır. Şifrenin üye tarafından bir başka kişiye verilmesi sonucunda doğabilecek sorunlardan üye kendisi sorumludur. Üye, şifresinin izinsiz kullanıldığını tespit ederse, CVyolla.com'u haberdar etmekle yükümlüdür. CVyolla.com, üyelere bilgilerinin güvenliği için şifrelerini zaman zaman değiştirmesini tavsiye eder. Ayrıca, sitenin güvenliği için gerektiğinde CVyolla.com şifrenizi değiştirebilme hakkını saklı tutmaktadır.

Çocuklar
CVyolla.com, 18 yaşından küçük çocukların kişisel verilerinin korunmasına önem vermektedir. Çocukların siteye üyeliği veli veya yasal temsilcisinin sorumluluğundadır. Eğer bir veli çocuğunun, kendi rızası olmadan üye olduğunu farkeder ise, bu üyeliği CVyolla.com üzerinden kendisi silebilir veya CVyolla.com'dan üyeliğin silinmesini talep edebilir.

Gizlilik Sözleşmesinin Sınırları
Her türlü gerekli güvenlik tedbirinin alınmasına rağmen yasal olmayan herhangi bir yol ile üye bilgileri başkaları tarafından ele geçirilirse, bunun yasal sorumluluğu yasayı çiğneyerek bilgileri ele geçirenlerdedir. Bu gibi bir durumu tespit ederseniz lütfen bize bildiriniz. Bu durumda, yasal haklarımızı kullanır, konu hakkında hukuki işlem başlatırız.

Yasal Uyarı
Bu sözleşmenin yürütülmesinde ve sitenin kullanımı esnasında çıkabilecek sorunlarda öncelikle T.C. kanunları esas alınacaktır. Bu sözleşmedeki herhangi bir madde T.C. yasalarına göre yasadışı, geçersiz ya da uygulanamaz durumdaysa, söz konusu madde sözleşmeden düşecek ve geriye kalan maddeler geçerliliğini koruyacaktır.

Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri sorumlulukları yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller (tabii afet, savaş, terör, grev, lokavt, tesislerde önemli mahiyette arıza vs.) mücbir sebep olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların yükümlülüklerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları olmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali on gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

Soru, görüş ve önerileriniz için lütfen bize ulaşın.

CVyolla.com'u tercih ederek bize gösterdiğiniz ilgi ve güven için çok teşekkür ederiz.Kişisel Verileri Koruma Kanunu Aydınlatma Metni


Bu Aydınlatma Metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun olarak; kişisel verilerinizin toplanması, işlenmesi, saklanması, korunması ve paylaşımını sağlamak amacıyla kurduğumuz sistemi, aldığımız önlemleri, haklarınızı ve veri politikamızı en şeffaf şekilde anlatmak amacıyla yazılmıştır.

Sitemizi kullanmadan önce aşağıda yazılanları lütfen dikkatlice okuyunuz. Bu siteyi ziyaret ederek, bireysel veya kurumsal üye olarak burada yazılı olan koşulların tümünü kabul ettiğinizi ve bu siteyi bu koşullar dışında bir amaç için kullanmayacağınızı kabul etmektesiniz.Sosyal medyada bizi takip edin!

En güncel iş ilanlarını, eğitimlerimizi, bizden haberleri ilk siz duyun!