Basın Odası

Yaratıcı CV Hazırlama Atölyesi büyük ilgi gördü

EgeBurada Ege Üniversitesi / 22 Nisan 2014CVyolla.com tarafından Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile işbirliği içinde Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilen Takım Halinde Yaratıcı CV Hazırlama Atölyesi büyük ilgiyle karşılandı. Etkinlik 19 Nisan Cumartesi, 10:00 - 19:00 arası Ege Üniversitesi Mötbe Salonu'nda gerçekleşti. Katılımcıların kendilerine verilen bir iş ilanına takımlar halinde yaratıcı bir CV oluşturarak başvurdukları atölye çalışmasında birbirinden yaratıcı fikirler ortaya çıktı.

Ege Üniversitesi Mötbe Prof. Dr. Yusuf Vardar Kültür Merkezi, 19 Nisan'da Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilen bu atölye çalışmasına ev sahipliği yaptı. CVyolla.com tarafından Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile işbirliği içinde düzenlenen "Takım Halinde Yaratıcı CV Hazırlama Atölyesi", yaratıcı CV kavramının yaygınlaşmasını ve gençlerin CV hazırlarken özgür düşünmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirildi. Katılım ücretsizdi ve katılan herkese Katılım Belgesi verildi.

Etkinliğe yapılan yüzlerce başvuru arasından seçilen 50 kişi davet edildi. 5'er kişiden takımlar oluşturuldu. Her takıma etkinlik süresince mentorlar eşlik etti. Takımlar, kendilerine verilen bir iş ilanına başvurmak için birer "Takım CV'si" oluşturdu. Her takıma eşit miktarda sanal para verildi. Takımlar yaratıcı CV'yi oluşturmak için gerekli olan malzemeleri (kırtasiye, el işi kağıtları, gazete, dergi kupürleri vs.) sanal para ile satın aldı. 3 saatlik süre sonunda her takım birer yaratıcı CV hazırladı. Bu CV'leri "İleri Besleme Takımı"na bir sunum ile tanıttı. İleri Besleme Takımı, katılımcılara "yaratıcılık, CV hazırlama, takım çalışması, zaman yönetimi, planlama, sunum becerileri" gibi konularda birebir geri bildirim yaptı.

İleri Besleme Takımı'nda birbirinden değerli uzmanlar yer aldı. Akbank Ege Bölgesi İnsan Kaynakları Müdürü Murat Çay, CMS Jant ve Makina San. A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü Armağan Akça, MSC Gemi Acenteliği A.Ş. İnsan Kaynakları Uzmanı Aycan Gürleyen, Lavisio Kurumsal Gelişim Merkezi Erickson Koçu, Eğitimci, Danışman Dilek Çakır Yunar, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Araştırma Görevlisi Ebru Bingöl, Ege Üniversitesi İktisadi idari Bilimler Fakültesi Araştırma Görevlisi Hakan Erkal, İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Öğretim Görevlisi Dr. Elif Kocabıyık, Dokuz Eylül Üniversitesi İMYO İktisadi ve İdari Programlar Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Engin Deniz Eriş ve Yaşar Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü Araştırma Görevlisi Pelin Bengitöz gençlere yaratıcılıkları, takım çalışması performansları, sunum becerileri gibi konularda geri bildirim / ileri besleme yaparak destek verdi.

Yenilikçiliği ve yaratıcılığı kendisine vizyon olarak belirleyen CVyolla.com, sizlerin desteğiyle bu tarz sıradışı etkinlikler düzenlemeye devam edecek...

Haberin detayı: http://www.egeburada.ege.edu.tr/content/genc-ege/6102/title/yaratici-cv-hazirlama-atolyesi-buyuk-ilgi-gorduTüm Haberler >>

Sosyal medyada bizi takip edin!

En güncel iş ilanlarını, eğitimlerimizi, bizden haberleri ilk siz duyun!