Kariyer Planlama

Yorumlar


Tahsin Ataç   05/08/2019 11:15
İmam Hatip Lisesi, Ön lisans Tıbbi Sekreter, İşletme Fakültesi ve Sağlık Yönetimi lisans fakültelerinden mezunum. İlahiyat ön lisans okuyorum. Sağlık memuru olarak çalışmaktayım. Mutlu değilim. Öğretmen olmayı çok istiyorum. Halk eğitim merkezlerinde ekstra eğitmenlik de yaptım. Kendimi bu meslekte çok mutlu hissettim. Talebeler de benden çok memnundu. Öğreticilik kabiliyetim çok yüksek. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olmayı çok isterim. O tarafa kısa yoldan nasıl geçebilirim? Veya önerilerinizi alabilir miyim?
CVyolla.com   07/08/2019 11:29
Tahsin Bey merhaba. İlginiz için teşekkür ederiz. Danıştay'ın aldığı karara göre, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olabilmek için dört yıllık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği lisans eğitimini tamamlamak gerekmektedir. Mevcut Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmen adaylarının başvurularından mevcut kadro ihtiyacı doldurulamaması durumunda İlahiyat mezunları öğretmen olarak atanabilmektedir. Çok sayıda atanamayan öğretmen adayı olduğu için pratikte İlahiyat mezunlarının öğretmen olarak atanması şu an için zor gözükmektedir. Eğer Din Kültürü ve Ahlak öğretmeni olmak konusunda kararlıysanız, İmam Hatip Lisesi mezunu olmanız dolayısıyla, üniversite giriş sınavlarında şansınız daha yüksek olabilir. Mevcut mevzuata göre tek yol tekrar üniversite sınavına girip dört yıllık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği lisans eğitimini tamamlamanızdır. Başarılar dileriz. Her şeyin gönlünüzce olması dileğiyle...


Fatma Bayraktar   10/06/2019 18:17
İşletme Fakültesi mezunuyum ama muhasebeden nefret ediyorum. Sözel ağırlıklı ve insan psikolojisi üzerine merakım var. Bu yönde kitaplar okuyup yaşam koçluğu sertifikası aldım ama meslek olarak yeterli değilim. Ne yapabilirim? Bana yol gösterir misiniz?
CVyolla.com   11/06/2019 12:20
Fatma Hanım merhaba. Öncelikle ilginiz için teşekkür ederiz. İşletme mezunu ve psikoloji üzerine ilgisi olan biri olarak size önerebileceğimiz iş alanları; insan kaynakları, pazar araştırmaları, araştırma şirketleri, yaşam koçluğu gibi alanlar olabilir. İnsan kaynakları üzerine uzmanlaşmak isterseniz; kapsamlı bir İK Yönetim Sertifikası programını tamamlamanızı önerebiliriz. Ya da daha kapsamlı olarak İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine bir yüksek lisans programını tamamlayabilirsiniz. Pazar araştırmaları ya da araştırma firmalarında kariyer yapmak isterseniz; istatistik üzerine eğitiminizi kuvvetlendirmenizi önerebiliriz. Yaşam koçluğu, kurumsal koçluk gibi konularda ilerlemek isterseniz; koçluk alanında farklı eğitimler ve sertifikalar alarak bilgi düzeyinizi artırmanızı ve aynı zamanda kişisel markalaşma çalışmaları yapmanızı önerebiliriz. Kişisel marka oluşturmak için de blog yazarlığı yapmanızı ve sosyal medyayı bilgi paylaşımı için aktif kullanmanızı önerebiliriz. Tabi ki hangi yolu seçeceğiniz tamamen kişisel bir karardır. Mutlak doğru yoktur. Deneyimlemek ve hata yapmak, öğrenmenin en iyi yoludur. Kariyer hayatınızda başarılar dileriz. Her şeyin gönlünüzce olması dileğiyle...Yorum Yap

Sorularınızı veya görüşlerinizi burada paylaşabilirsiniz.

İsim:

E-posta:

Yorum:


Kariyer Planlama Tavsiyeleri

Başarılı bir kariyer planlaması için nelere dikkat etmelisiniz? Kariyer planlama üzerine en geniş bilgi bankası CVyolla.com'da!

Kariyer Planlama Üzerine İK Blog Yazıları

Değerli uzmanların başarılı kariyer planlaması üzerine tüm yazıları >>

CVyolla.com İK Blog yazarı Burcu Ertemli Şanlı

İş arayışını profesyonel atlet gibi yürütmenin 7 yolu

Mutluluk varılacak yer değil, yolculuğun kendisidir. Galiba bütün mesele motivasyonu kaybetmeden, iş arayış sürecinden de keyif alabilmekte.
Burcu Ertemli Şanlı

İnsan Kaynakları Uzmanı
Detay >>
CVyolla.com İK Blog yazarı Derya Gönüllü Atacık

Gelecek için yatırım: Yönetici Yetiştirme

Geleceğin liderlerini seçme ve yetiştirme son derece önemli bir işlem olmasına rağmen genellikle bu konu, çok önemli pozisyondaki bir kişinin işten ayrılma döneminde gündeme gelir.
Derya Gönüllü Atacık

İnsan Kaynakları Yöneticisi
Detay >>
CVyolla.com İK Blog yazarı Prof. Dr. Türker Baş

Diploma = Eğitim midir?

Ülkede işsizlik tavan yaparken, şirketler nitelikli personel bulmakta güçlük çekiyor. Çözümün eğitimden geçtiği konusunda herkes hemfikir. Fakat sanırım bir noktayı gözden kaçırıyoruz.
Prof. Dr. Türker Baş

İşletme Profesörü, Danışman, Eğitmen
Detay >>
CVyolla.com İK Blog yazarı Evrim Kuran

Jobs'tan Alınan İlhamla Noktaları Birleştirmek

Steve Jobs'un 2005 yılında Stanford Üniversitesi mezuniyet töreninde yapmış olduğu konuşmaya atıfta bulunacağım. Bu vesile ile de 20. Yüzyılın en büyük dahilerinden birini (eskilerin deyimiyle) sitayişle anmış oluruz diye düşünüyorum.
Evrim Kuran

Danışman ve Eğitmen
Detay >>

Aradığınız İşi Hemen Bulun!

CVyolla.com'da 59176 üye firma eleman arıyor.


İŞ BUL


Sosyal medyada bizi takip edin!

En güncel iş ilanlarını, eğitimlerimizi, bizden haberleri ilk siz duyun!