Kariyer Planlama

CV'nizi kontrol etmemizi ister misiniz?


CV'nizi İnsan Kaynakları yetkilisi gözüyle kontrol ediyoruz.

Yurt dışında ya da Türkiye'de;
  • İş başvurusu,
  • Staj başvurusu,
  • Akademik başvuru (Yüksek lisans, doktora, sertifika programı vs.)
yapacaksanız; CV'nizi, niyet mektubunuzu ve LinkedIn profilinizi geliştirmenize ve daha etkili bir başvuru yapmanıza yardımcı oluyoruz.

Yorumlar


Tahsin Ataç   05/08/2019 11:15
İmam Hatip Lisesi, Ön lisans Tıbbi Sekreter, İşletme Fakültesi ve Sağlık Yönetimi lisans fakültelerinden mezunum. İlahiyat ön lisans okuyorum. Sağlık memuru olarak çalışmaktayım. Mutlu değilim. Öğretmen olmayı çok istiyorum. Halk eğitim merkezlerinde ekstra eğitmenlik de yaptım. Kendimi bu meslekte çok mutlu hissettim. Talebeler de benden çok memnundu. Öğreticilik kabiliyetim çok yüksek. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olmayı çok isterim. O tarafa kısa yoldan nasıl geçebilirim? Veya önerilerinizi alabilir miyim?
CVyolla.com   07/08/2019 11:29
Tahsin Bey merhaba. İlginiz için teşekkür ederiz. Danıştay'ın aldığı karara göre, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olabilmek için dört yıllık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği lisans eğitimini tamamlamak gerekmektedir. Mevcut Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmen adaylarının başvurularından mevcut kadro ihtiyacı doldurulamaması durumunda İlahiyat mezunları öğretmen olarak atanabilmektedir. Çok sayıda atanamayan öğretmen adayı olduğu için pratikte İlahiyat mezunlarının öğretmen olarak atanması şu an için zor gözükmektedir. Eğer Din Kültürü ve Ahlak öğretmeni olmak konusunda kararlıysanız, İmam Hatip Lisesi mezunu olmanız dolayısıyla, üniversite giriş sınavlarında şansınız daha yüksek olabilir. Mevcut mevzuata göre tek yol tekrar üniversite sınavına girip dört yıllık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği lisans eğitimini tamamlamanızdır. Başarılar dileriz. Her şeyin gönlünüzce olması dileğiyle...


Fatma Bayraktar   10/06/2019 18:17
İşletme Fakültesi mezunuyum ama muhasebeden nefret ediyorum. Sözel ağırlıklı ve insan psikolojisi üzerine merakım var. Bu yönde kitaplar okuyup yaşam koçluğu sertifikası aldım ama meslek olarak yeterli değilim. Ne yapabilirim? Bana yol gösterir misiniz?
CVyolla.com   11/06/2019 12:20
Fatma Hanım merhaba. Öncelikle ilginiz için teşekkür ederiz. İşletme mezunu ve psikoloji üzerine ilgisi olan biri olarak size önerebileceğimiz iş alanları; insan kaynakları, pazar araştırmaları, araştırma şirketleri, yaşam koçluğu gibi alanlar olabilir. İnsan kaynakları üzerine uzmanlaşmak isterseniz; kapsamlı bir İK Yönetim Sertifikası programını tamamlamanızı önerebiliriz. Ya da daha kapsamlı olarak İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine bir yüksek lisans programını tamamlayabilirsiniz. Pazar araştırmaları ya da araştırma firmalarında kariyer yapmak isterseniz; istatistik üzerine eğitiminizi kuvvetlendirmenizi önerebiliriz. Yaşam koçluğu, kurumsal koçluk gibi konularda ilerlemek isterseniz; koçluk alanında farklı eğitimler ve sertifikalar alarak bilgi düzeyinizi artırmanızı ve aynı zamanda kişisel markalaşma çalışmaları yapmanızı önerebiliriz. Kişisel marka oluşturmak için de blog yazarlığı yapmanızı ve sosyal medyayı bilgi paylaşımı için aktif kullanmanızı önerebiliriz. Tabi ki hangi yolu seçeceğiniz tamamen kişisel bir karardır. Mutlak doğru yoktur. Deneyimlemek ve hata yapmak, öğrenmenin en iyi yoludur. Kariyer hayatınızda başarılar dileriz. Her şeyin gönlünüzce olması dileğiyle...Yorum Yap

Sorularınızı veya görüşlerinizi burada paylaşabilirsiniz.

İsim:

E-posta:

Yorum:


Kariyer Planlama Tavsiyeleri

Başarılı bir kariyer planlaması için nelere dikkat etmelisiniz? Kariyer planlama üzerine en geniş bilgi bankası CVyolla.com'da!

Kariyer Planlama Üzerine İK Blog Yazıları

Değerli uzmanların başarılı kariyer planlaması üzerine tüm yazıları >>

CVyolla.com İK Blog yazarı Funda İnkaya

İnsan Kaynaklarında Çalışmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Aslında 4 yıllık lisansını bitirmiş olan herkes insan kaynaklarında işe başlayabilir. Ama o işi sürdürebilmeniz için bu eğitim yeterli değildir. İnsan kaynaklarının hangi süreçlerinde uzmanlaşmak istediğinize net olarak karar vermeniz gerekir.
Funda İnkaya

İK Danışmanı, Eğitmen
Detay >>
CVyolla.com İK Blog yazarı Ayşe Başer

Özfarkındalık

Üniversiteden yeni mezun olmaya adaylara ve halen kendini tanıyamamış olanlara önerebileceğim bir egzersiz var. Beyaz tertemiz bir A-4 kağıt alın, sakin bir köşeye çekilin...
Ayşe Başer

İnsan Kaynakları Danışmanı, Eğitmen
Detay >>
CVyolla.com İK Blog yazarı Evrim Kuran

Jobs'tan Alınan İlhamla Noktaları Birleştirmek

Steve Jobs'un 2005 yılında Stanford Üniversitesi mezuniyet töreninde yapmış olduğu konuşmaya atıfta bulunacağım. Bu vesile ile de 20. Yüzyılın en büyük dahilerinden birini (eskilerin deyimiyle) sitayişle anmış oluruz diye düşünüyorum.
Evrim Kuran

Danışman ve Eğitmen
Detay >>
CVyolla.com İK Blog yazarı Gizem Aydemir

Başarılı bir başlangıç için ilk 90 güne dikkat

İşe başlamanızı takip eden ilk aylar çok önemli. İşte Amerikalı uzman Susan W. Miller'dan, ilk birkaç ayınızı başarıyla tamamlayabilmeniz için öneriler...
Gizem Aydemir

İnsan Kaynakları Uzmanı, Blogger, Yazar
Detay >>

Aradığınız İşi Hemen Bulun!

CVyolla.com'da 59017 üye firma eleman arıyor.


İŞ BUL


Sosyal medyada bizi takip edin!

En güncel iş ilanlarını, eğitimlerimizi, bizden haberleri ilk siz duyun!