Kariyer Planlama

Yorumlar


Fatma Bayraktar   10/06/2019 18:17
İşletme Fakültesi mezunuyum ama muhasebeden nefret ediyorum. Sözel ağırlıklı ve insan psikolojisi üzerine merakım var. Bu yönde kitaplar okuyup yaşam koçluğu sertifikası aldım ama meslek olarak yeterli değilim. Ne yapabilirim? Bana yol gösterir misiniz?
CVyolla.com   11/06/2019 12:20
Fatma Hanım merhaba. Öncelikle ilginiz için teşekkür ederiz. İşletme mezunu ve psikoloji üzerine ilgisi olan biri olarak size önerebileceğimiz iş alanları; insan kaynakları, pazar araştırmaları, araştırma şirketleri, yaşam koçluğu gibi alanlar olabilir. İnsan kaynakları üzerine uzmanlaşmak isterseniz; kapsamlı bir İK Yönetim Sertifikası programını tamamlamanızı önerebiliriz. Ya da daha kapsamlı olarak İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine bir yüksek lisans programını tamamlayabilirsiniz. Pazar araştırmaları ya da araştırma firmalarında kariyer yapmak isterseniz; istatistik üzerine eğitiminizi kuvvetlendirmenizi önerebiliriz. Yaşam koçluğu, kurumsal koçluk gibi konularda ilerlemek isterseniz; koçluk alanında farklı eğitimler ve sertifikalar alarak bilgi düzeyinizi artırmanızı ve aynı zamanda kişisel markalaşma çalışmaları yapmanızı önerebiliriz. Kişisel marka oluşturmak için de blog yazarlığı yapmanızı ve sosyal medyayı bilgi paylaşımı için aktif kullanmanızı önerebiliriz. Tabi ki hangi yolu seçeceğiniz tamamen kişisel bir karardır. Mutlak doğru yoktur. Deneyimlemek ve hata yapmak, öğrenmenin en iyi yoludur. Kariyer hayatınızda başarılar dileriz. Her şeyin gönlünüzce olması dileğiyle...Yorum Yap

Sorularınızı veya görüşlerinizi burada paylaşabilirsiniz.

İsim:

E-posta:

Yorum:


Kariyer Planlama Tavsiyeleri

Başarılı bir kariyer planlaması için nelere dikkat etmelisiniz? Kariyer planlama üzerine en geniş bilgi bankası CVyolla.com'da!

Kariyer Planlama Üzerine İK Blog Yazıları

Değerli uzmanların başarılı kariyer planlaması üzerine tüm yazıları >>

CVyolla.com İK Blog yazarı Evrim Kuran

Jobs'tan Alınan İlhamla Noktaları Birleştirmek

Steve Jobs'un 2005 yılında Stanford Üniversitesi mezuniyet töreninde yapmış olduğu konuşmaya atıfta bulunacağım. Bu vesile ile de 20. Yüzyılın en büyük dahilerinden birini (eskilerin deyimiyle) sitayişle anmış oluruz diye düşünüyorum.
Evrim Kuran

Danışman ve Eğitmen
Detay >>
CVyolla.com İK Blog yazarı Gülsün Müftügil

Çalışmaktan Hayatı Kaçıranlardan mısınız?

Çalışma hayatının sarp ve çetin kayalıklarından hiç birimiz güle oynaya geçmiyoruz bunun farkındayım. Ama hadi biraz sakin olmayı deneyelim.
Gülsün Müftügil

İnsan Kaynakları Yöneticisi
Detay >>
CVyolla.com İK Blog yazarı Ahmet Veli Olgundeniz

Nasıl bir gelecek?

Üniversitesi olmayan il neredeyse kalmadı. Peki, üniversite sayısındaki bu artış beraberinde neyi getirdi? 2000 yılında üniversite mezunu işsiz sayısının genel toplam içindeki oranı %9,5 iken bu oran 2011'de %18'e ulaşarak neredeyse ikiye katlandı.
Ahmet Veli Olgundeniz

İnsan Kaynakları Yazarı, İletişim Uzmanı
Detay >>
CVyolla.com İK Blog yazarı Gökhan Yılmaz

Blog Yazarlığının Kişisel Gelişim ve Kariyer Üzerine Etkisi

Sosyal medyada nasıl ve ne şekilde yer alıyorsunuz? Kariyer ve kişisel gelişiminiz için neler yapıyorsunuz? Değişim ve gelişimleri ne derece etkin kullanabilirsek o derece fayda sağlayacağımız kesindir.
Gökhan Yılmaz

İşe Alım ve İşveren Markası Uzmanı
Detay >>

Aradığınız İşi Hemen Bulun!

CVyolla.com'da 64681 üye firma eleman arıyor.


İŞ BUL


Sosyal medyada bizi takip edin!

En güncel iş ilanlarını, eğitimlerimizi, bizden haberleri ilk siz duyun!