CV Çeşitleri

CV'nizi kontrol etmemizi ister misiniz?


CV'nizi İnsan Kaynakları yetkilisi gözüyle kontrol ediyoruz.

Yurt dışında ya da Türkiye'de;
  • İş başvurusu,
  • Staj başvurusu,
  • Akademik başvuru (Yüksek lisans, doktora, sertifika programı vs.)
yapacaksanız; CV'nizi, niyet mektubunuzu ve LinkedIn profilinizi geliştirmenize ve daha etkili bir başvuru yapmanıza yardımcı oluyoruz.

Yorumlar


Gamze Bodur   24/01/2020 10:54
Merhaba. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü'nden iki yıl önce mezun oldum. Çağrı merkezinde çalışıyorum. Bu zamana kadar farklı yerlerde deneyimlerim oldu; satış danışmanlığı gibi, sizce benim için nasıl bir CV uygundur? Teşekkürler.
CVyolla.com   24/01/2020 11:15
Gamze Hanım merhaba. Öncelikle ilginize teşekkür ederiz. Henüz çok uzun bir iş deneyiminiz olmadığı için zaman sıralı CV çeşidini kullanabilirsiniz. Mezun olduğunuz bölüm özellikle İnsan Kaynakları departmanlarındaki işe alım, eğitim ve geliştirme, bordro ve özlük işleri gibi pozisyonlar için uygun bir bölüm. Yazdığınız kadarıyla bugüne kadar sizin iş deneyimleriniz satış ve çağrı merkezi üzerine olmuş. Size uygun CV çeşidini ve CV tasarımını başvurmak istediğiniz pozisyonlara göre belirlemenizde fayda var. Örneğin; insan kaynakları alanında başvuru yapmak istiyorsanız, insan kaynakları ile ilgili CV'nizdeki güçlü yönleri (ÇEKO eğitiminiz, varsa insan kaynakları stajınız, okulda İK alanında yaptığınız tez ya da okul projelerinizin detaylı anlatımı gibi...) CV'nizde daha uzun anlatmalısınız. Ve ilk sayfada bu bilgilere yer vermenizde fayda vardır. Eğer satış danışmanlığı, çağrı merkezi, müşteri temsilcisi gibi pozisyonlarda devam etmek istiyorsanız, CV'nizin ilk sayfasında bu alandaki iş deneyimlerinizi iş tanımları ile birlikte, mümkünse rakamlar vererek (cironun X TL artırılması gibi) yazmanızda fayda vardır. Başarılar dileriz.


Hasan   31/07/2019 18:44
Şimdiye kadar kendi iş yerlerimi işlettim. Fakat şimdi yurt dışında yaşamaya fırsat buldum. Sertifikalı olarak bir kaç dil biliyorum fakat üniversite mezunu değilim, eğitimimi dondurdum. Yazabileceğim CV çeşidi hangisi olmalıdır? Sizin deneyimlerinize göre sonucu nasıl olur?
CVyolla.com   01/08/2019 09:53
Hasan Bey merhaba. Öncelikle ilginiz için teşekkür ederiz. Geçmişte kendi işlerinizi de yapmış olsanız, önemli deneyimleriniz olduğu için fonksiyonel CV çeşidi sizin için uygundur. Mesajınızda verdiğiniz bilgilere göre CV'nizde işverenlerin ilgisini çekebilecek iki önemli güçlü yanınız var: İş deneyimleriniz ve bildiğiniz yabancı diller. Öncelikle CV'nizde iş deneyimleri alanında geçmişte kendi işlettiğiniz iş yerlerini iş tanımları ile birlikte detaylı anlatmanızı öneririz. Yaptığınız işleri ve özellikle insiyatif alarak kattığınız değerleri mümkünse rakamlar kullanarak anlatabilirsiniz. Örneğin; 20 kişilik ekibin yönetimi, yeni pazarlara girilmesini sağlayarak cironun %40 artırımı vb. gibi... Bildiğiniz yabancı diller ise uluslararası ticaret / satış, ithalat / ihracat gibi pozisyonlar için size avantaj sağlayabilir. Dolayısıyla; iş deneyimlerinizi ve yabancı dil bilginizi CV'nizde ilk sayfada yazacak şekilde oluşturacağınız fonksiyonel (işlevsel) CV sizin için uygun olacaktır. Başarılar dileriz.


Rabia Senanur   11/02/2019 22:17
Merhaba. Ben de Bankacılık ve Sigortacılık öğrencisiyim. Ve staj için iş ilanlarına başvuracağım. Sizce en uygun CV nasıl olur? Ne tür CV hazırlamalıyım?
CVyolla.com   12/02/2019 08:13
Rabia Hanım merhaba. İlginiz için teşekkür ederiz. Staj başvurusu yapacak öğrenciler için ya da iş başvurusu yapacak yeni mezunlar için en uygun CV çeşidi Kronolojik CV'dir. Ayrıca, staj başvuruları için sitemizde Stajyer / Öğrenci CV Örnekleri'ni de inceleyebilirsiniz. Başarılar dileriz.


Kaan Demirsoy   04/01/2019 22:40
Üniversiteden geçen yıl mezun oldum. Askerden yeni geldim ve iş arayışına başladım. CV hazırlamak için sitenizdeki bilgileri okuyorum. Gerçekten çok faydalı bilgiler. Bu bilgileri paylaştığınız için teşekkürler. Yeni mezun bir iktisat mezunu olarak bana önerebileceğiniz cv çeşidi hangisidir? Cevap verebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
CVyolla.com   04/01/2019 23:25
Kaan Bey merhaba. İlginiz için teşekkür ederiz. Yeni mezunlar için Kronolojik (Zaman Sıralı) CV en uygun seçenektir. Deneyiminiz arttıkça fonksiyonel CV seçeneğini kullanabilirsiniz. Yaratıcılığın ön planda olduğu (mimarlık, grafik tasarım, endüstriyel tasarım vb. gibi) meslekler için yaratıcı CV de sizi ön plana çıkaran bir seçenektir. Yeni mezun bir İktisat mezunu olarak size önerimiz kronolojik CV hazırlayıp firmalara göndermenizdir.Yorum Yap

Sorularınızı veya görüşlerinizi burada paylaşabilirsiniz.

İsim:

E-posta:

Yorum:


CV Hazırlama İle İlgili Diğer Faydalı Sayfalarımız

Türkiye'de etkili CV hazırlama üzerine en geniş bilgi bankası CVyolla.com'dadır.

Etkili CV ve Kapak Mektubu Hazırlama Üzerine İK Blog Yazıları

Değerli uzmanların etkili CV ve kapak mektubu yazımı üzerine tüm yazıları >>

CVyolla.com İK Blog yazarı Beste Naz Altaç

Özgeçmiş Hazırlamanın 10 Altın Kuralı

Birçok firmaya iş başvurusunda bulundunuz ama hiç dönüş olmadı mı? Belki de esas sorun başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz özgeçmişinizin yetersiz ya da yanlış olmasından kaynaklanıyordur.
Beste Naz Altaç

İnsan Kaynakları Uzmanı
Detay >>
CVyolla.com İK Blog yazarı Gökhan Gökalan

Özgeçmiş oluştururken dikkat edilmesi gereken 6 nokta

Tecrübeleriniz ve eğitiminiz ne kadar kaliteli olursa olsun ya da ne kadar iyi bir çalışan olursanız olun yeni işinizle aranızda birkaç kağıt parçası kadar ince bir çizgi vardır.
Gökhan Gökalan

Blog Yazarı, Yaratıcı İçerik Yönetmeni
Detay >>
CVyolla.com İK Blog yazarı Deniz Daver

CV'nizin Işık Hızıyla Çöpe Gitmesi için 5 Neden

Aday arama süreçlerinde, her bir CV’nin bir İK’cının elinde ortalama 7 saniye kaldığı biliniyor. Yapılan araştırmalar, istatistikler bu yönde.
Deniz Daver

Mavi İK ve Organizasyonel Gelişim Müdürü
Detay >>
CVyolla.com İK Blog yazarı Nedim İleri

CV Hazırlamada Önemli Referans Noktalar Nelerdir?

CV hazırlama ile ilgili genel olarak dikkat edilmesi gereken konular şunlardır...
Nedim İleri

İK Yazarı, Gelişim ve Proje Yöneticisi
Detay >>

Aradığınız İşi Hemen Bulun!

CVyolla.com'da 62349 üye firma eleman arıyor.


İŞ BUL


Sosyal medyada bizi takip edin!

En güncel iş ilanlarını, eğitimlerimizi, bizden haberleri ilk siz duyun!