İK Blog

Dilek Oluklu- Yaratıcı Facebook CV


Yazar: Aydan Çağ Aydın

Etiketler: CV hazırlama, özgeçmiş, yaratıcı CV

Görüntüleme Sayısı 14802 görüntülenme

Yaratıcı CV örnekleri paylaşırken çoğunlukla yurt dışından örnekler veriyoruz. Bugün sizlere son derece başarılı, emek isteyen bir CV örneği tanıtıyor olacağım. Dilek Oluklu'nun hazırlamış olduğu CV oldukça başarılı ve istediği işi kapmasında çok büyük rol oynamış. Fark yaratan, emek veren, kafa patlatan kazanıyor.Dilek Oluklu'nun hikayesi aslında 2012 yılının mart ayında başlıyor. Üniversitede iken Project House'un yöneticileri Serhat Akkılıç ve Cüneyt Devrim'in konuşmacı olarak katıldığı bir seminerde twitter üzerinden ilk adımı atmış. Sosyal medyanın gücü yine ortaya çıkıyor?

Ayrıca Dilek'in sihirli kelimelerini de atlamamak lazım: "What can I do?"/ "Ne yapabilirim?" Sıradan bir CV yollamak yerine düşünmüş ve şimdi anlatacağım CV'yi hazırlayıp, paylamış.

Facebook üzerinden hazırladığı CV için öncelikle bir facebook hesabı açmış ve profini oluşturmaya başlamış. Ve arkadaş listesine kendisini tanıyan, daha doğrusu Dilek ile ilgili anlatacak hikayesi olan 100 kişiyi eklemiş, sonrasında "What can I do?" albümünde kendisini en iyi şekilde anlatacak 100 fotoğraf ve 100 yorum? Bu 100 yorumu Dilek'i tanıyan arkadaşları, ailesi, hocaları, çalışma arkadaşları yazmış.

100 arkadaş, 100 fotoğraf ve 100 yorum bittikten sonra Project House'a Facebook linkini ulaştırmak istemiş ama yetersiz kalacağını düşünerek "What can I do?" / "Ne yapabilirim?" diyerek çok daha yaratıcı bir şey bulmuş. Facebook profilini ajansla paylaşıp katalog / kitap olarak hazırlandıktan sonra Project House'a kargolamış. Sonrasında iş görüşmesine davet edilmiş ve sonrasında işe başlamış.

Dilek'i çok tebrik ediyorum ve umarım sizlere de ilham kaynağı olabilir. CV öyküsünü paylaşmama olanak verdiği için ayrıca kendisine çok teşekkür ederim.

26/11/2012

Yorum Yap

Sorularınızı veya görüşlerinizi burada paylaşabilirsiniz.

İsim:

E-posta:

Yorum:


Aydan Çağ Aydın - CVyolla.com İK Blog sayfasında İnsan Kaynakları makaleleri yazıyor.

Aydan Çağ Aydın

İnsan Kaynakları Yöneticisi

  
  


Afyon Kocatepe Üniversitesi İşletme Yönetim ve Organizasyon ve Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım mezunu. Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde İşletme Yönetim ve Organizasyon üzerine yüksek lisans sahibi. Şu anda As Grup'ta İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak çalışıyor.

İK Blog Sayfalarımız

İş arama sürecinizde size yardımcı olacak tüm İK blog yazıları >>

Etkili CV Hazırlama

CV Hazırlama
Blog Yazıları

Etkili CV hazırlama, CV örnekleri, kapak mektubu (ön yazı) ve niyet mektubu (motivasyon mektubu) yazımı gibi konular üzerine insan kaynakları blog yazıları...


Detay >>

İş Görüşmesi Mülakat

İş Görüşmesi
Blog Yazıları

İş görüşmesinde başarılı olmanın yolları, gelebilecek mülakat soruları, beden dili, giyim tarzı gibi konular üzerine insan kaynakları blog yazıları...


Detay >>

Kariyer Planı

Kariyer Planlama
Blog Yazıları

Doğru bir kariyer planı hazırlama, meslek seçimi, yurt dışında kariyer, kamuda/devlette kariyer, akademik kariyer gibi konular üzerine insan kaynakları blog yazıları...


Detay >>

İş Hayatı, Kariyer

İş Hayatı, Kariyer
Blog Yazıları

İş hayatında başarılı olmanın yolları, mutlu bir kariyer, kişisel gelişim ve iş arama süreci gibi konular üzerine insan kaynakları blog yazıları...


Detay >>

İnsan Kaynakları Blog Yazarları

Paylaştıkları bilgi ve deneyimleri ile iş arama sürecinize destek verecek tüm İK blog yazarları >>

Aradığınız İşi Hemen Bulun!

CVyolla.com'da 63594 üye firma eleman arıyor.


İŞ BUL


Sosyal medyada bizi takip edin!

En güncel iş ilanlarını, eğitimlerimizi, bizden haberleri ilk siz duyun!